Генерал "командвал" трагичното приземяване на самолета на Качински
Отказът на екипажа да не бъде извършено кацане на резервно летище е основната причина за самолетната катастрофата в Смоленск, довела до смъртта на 96 души, измежду които и президентът на Полша Лех Качински.
Това показва огласеният днес заключителен доклад, изготвен от Междудържавния авиационен комитет на Русия (МАК) за причините за катастрофата на 10 април 2010 г., цитиран от РИА Новости. Решението на пилотите обаче е взето под натиска на високопоставен пасажер, заяви на пресконференцията по огласяването на резултатите от проверката Татяна Анодина, която оглавява комисията. под давлением высокопоставленных пассажиров.
В кабината на пилотите е бил главнокомандващият на Военновъздушните сили на Полша ген.Анджей Блашик. Впоследствие, в кръвта му са установени 0,6 промила алкохол, сочат данни от експертизата.
В доклада се отбелязва още, че полският Ту-154 се е снижавал в условия на неоправдан риск, а целта на пилота е била „да се приземи на всяка цена”. Освен това преди излитането екипъжат не е получил достатъчно информация за метеорологичните условия в района на Смоленск.
Имало е и съществени недостатъци при подготовката и формирането на екипажа, в контрола на готовността за полета и при избора на резервни летища.
„Въз основа на анализа на всички резултати от разследването, техническата комисия установи, че непосредствени причини за катастрофата са: липсата на своевременно решение от екипажа за заход към резервната писта при нееднократна и навременно получена информация за действителните метеорологични условия на летище Смоленск-Север, които са били значително по-лоши от минимално необходимите за летището”, коментира Татяна Анодина, председателят на разследващия инцидента МАК.
Въпреки подробния доклад, полските власти обявиха, че не са съгласни с него и ще изготвят собствeн анализ. Междувременно премиерът на Полша Доналд Туск спешно прекрати отпуската си и се връща във Варшава, след огласяването на доклада на Международната комисия
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Bloomberg: Schneider Electric преговаря за придобиването на Shelly Group за 1,3 млрд. евро
Компании |Стоянов: Правителството търси самолети МиГ-29 само за резервни части
Политика |Праисторически отпечатъци в Кения разкриват нови тайни за изчезнал човешки родственик
Любопитно |Главният прокурор на Палермо: Сицилианската мафия проявява интерес към покупките на дронове
Свят |На кино в Китай: Секс, кръв и комунистически идеали
Свят |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Общество | Advertorial |Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
Компании | Advertorial |САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Свят |Времето: Слънчево и горещо
България |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииЕлементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
МаркетингФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.