Европа се размина с нов 11 септември

ЕС

Зловещ заговор за провеждане на кървави атентати в столиците на Великобритания, Франция и Германия беше предотвратен от европейските разузнавателни служби, предаде „Скай нюз”.

Сценарият, както и планираните нападения са дело на терористична групировка от „лагери на смъртта” в Пакистан, за която се смята че е свързана с „Ал Кайда”.

Операцията била във финална фаза на подготовка за изпълнение, когато била разкрита от западни разузнавателни служби, включително и британското разузнаване МИ-6.

Гнездото на терористите е атакувано и обезвредено от безпилотни самолети, пратени от ЦРУ, при което е убит високопоставен лидер на „Ал Кайда” от Египет. Това, до голяма степен е попречило на осъществяването на плановете на терористите.

През последния месец френските служби за сигурност няколко пъти обявяваха, че Франция е в опасност от терористични нападения. Снощи отново бе евакуирана Айфеловата кула заради бомбена заплаха, която впоследствие се оказа фалшива.

В средата на септември директорът на вътрешното разузнаване на Великобритания Джонатан Еванс също заяви, че в страната продължава да същестува сериозен риск от смъртоносно нападение.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 април
Запрянов: С подписаното споразумение за сигурност с Украйна ние не поемаме никакви военни ангажименти
Времето: Днес ще бъде предимно слънчево
Българският фермерски съюз предупреждава за риск от прекратяване на членството на България в „Копа-Коджека“
Северна Македония намалява акцизите на горивата, дизелът поевтинява най-много
Египет минава на дистанционна работа всяка неделя заради енергийната криза
Папа Лъв XIV: Онези, „които имат властта да започват войни“, да „изберат мира“
На днешната дата, 6 април. Рождениците днес