Израелският външен министър на съд за злоупотреби

Израелският външен министър на съд за злоупотреби

Израелският външен министър Авигдор Либерман ще бъде съден за измама, злоупотреба с доверие, пране на пари и тормоз на свидетел, съобщи главният прокурор Йехуда Вайнщайн, цитеран от „Ройтерс”.

Обвиненията срещу него гласят, че между 2001 и 2008 г. Либерман е прехвърлил милиони долари на фиктивни кампании, собственост на негови приближени.

Вайнщайн ще даде възможност на Либерман, който отрича да е извършвал нещо нередно, да се защити, преди да реши дали да предяви официално обвинения, отбелязва „Ройтерс”.

Изявлението на главният прокурор се очакваше от месеци, след като преди година и половина полицията препоръча на Либерман да бъдат предявени обвинения за корупция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 декември. Имен ден празнуват Данaил, Данaилa, Даниeл, Даниeлa
Мерц: Според гаранциите, предоставени от САЩ на Украйна, бихме могли да отблъснем руските сили
След повече от десетилетие: NASA загуби връзка с орбиталния апарат на Марс Maven
Парламентът прие на първо четене удължителният бюджет за 2026 година
Зетят на Тръмп се оттегля от офертата на Paramount Skydance за придобиване на Warner Bros. Discovery
МАЕ: Глобалното търсене на въглища достигна рекордно високо ниво тази година, очаква се спад до 2030 г.
Норвегия ще взривява собствени мостове в случай на военен конфликт
Рекорд: Испания отчете близо 100 млн. туристи през 2025 г. и дебне конкуренцията