На избори в Кения

ЕС

Хиляди кенийци се наредиха на дълги опашки, водещи до предизборните урни. Страната гласува за президент. Днешните избори са сочени за най-важните в историята й.

Световните медии разпространиха впечатляващи снимки на редиците от хора, търпеливо чакащи да влязат в изборните секции. Една от тях можете да видите тук.

Десетки хора в Кения са се оплакали, че се наложило да чакат часове под лъчите на палещото слънце. Няколко инцидента с насилие и жертви белязаха  в изборния ден в град Момбаса. Най-малко 12 души загинаха. Двамата президентски кандидати заклеймиха атаките.

Местните власти в африканската държава призоваха кенийците да избегнат кръвопролитието. Изразени бяха опасения да не се повторят масовите нападения и боеве, които възникнаха в страната при последните президентски избори в нея преди 5 години. Повече от 1000 души тогава загинаха в етнически и политически сблъсъци. Вотът бе анулиран.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Хората, които отлагат, могат да бъдат разделени на 9 типа. В коя група попадате вие?
Възход и спад в луксозните стоки: чанти и обувки губят популярност за сметка на бижутата
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: След обяд над източните и планинските райони ще се заоблачи, а на места и ще превали
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София