Награда за България на Рио +20

Награда за България на Рио +20

Българската мрежа на Глобалния договор на ООН e отличена на форума Рио +20 в категория "Сътрудничество между локалните мрежи". Това се случва по време на световната конференция за устойчиво развиете, която в момента се провеждат в Бразилия. Наградата бе връчена от г-н Валид Наги, директор на локалните мрежи на глобално ниво.

„Трябва да бъдете много горди, че получавате награда точно тук, на 10-тия Форум на локалните мрежи в Рио де Жанейро, по време на световния форум Рио+20. Това означава, че вашата мрежа е била много добра в комуникацията си с другите мрежи, че е споделяла своите постижения и открито е давала възможност на другите да се учат от вас”. Коментарът е на Георг Кел, изпълнителен директор на Глобалния договор на ООН.

Наградите се определят чрез предварително анонимно проучване измежду всички 108 локални мрежи от целия свят. Категориите са две - за изграждане на сътрудничество измежду мрежите и за създадени иновативни практики, приложими в целия свят. В нашата категория отличия получиха още Италия и Германия. В другата категория, лидери са Италия, Австралия и Испания. Бразилската мрежа получи специална награда за организиране на цялото събитие в Рио+20.

Българската мрежа е една от 20-те най-устойчиви мрежи на Глобалния договор на ООН. Това означава, че компаниите-членове работят съвместно за изпълнение на колективни проекти, а не само за популяризиране на принципите на корпоративната социална отговорност и организиране на конференции и срещи по темата. Проектите на нашата мрежа са в областта на образованието, управление на веригата за доставки, залесяването и въвеждане на браншови стандарти за устойчиво развитие, посочва

Марина Стефанова, изпълнителен директор на Българската мрежа на Глобалния договор.

Шест български компании Овергаз Инк, Асарел Медет, Екопак България, ЕВН България, ТНТ България, Глобал Контур ТЕЦ Марица Изток 3 са включени в Европейската книга на добри корпоративни практики в областта на устойчивото развитие, чиято премиера е по време на Форума за корпоративна устойчивост в Рио+20, разказва още г-жа Стефанова. Сборникът включва общо 102 практики от 21 мрежи от 23 държави в Европа. Българският модел за работа се приветства добре и ще бъде приет за модел за развитие на нашите съседи от Македония, Гърция и Украйна.

В момента Глобалният договор на ООН е най-голямата световна мрежа в областта на корпоративната социална отговорност, с повече от 7 хил. корпоративни членове от 140 страни.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ