Обявиха терористична опасност за синагогите в цял свят

ЕС

Международна тревога за терористична опасност срещу синагогите бе предизвикана от подозрения за бомбена заплаха от „Ал Кайда”, след като бяха открити товари с експлозив в самолети на две летища.

Колетите, които са съдържали експлозив, са били адресирани до синагоги в Чикаго и са били открити на товарни самолети в Лондон и Дубай.

Барак Обама потвърди, че изпратените от Йемен пакети са съдържали взривно вещество. Американският президент заяви, че устройствата представляват „истинска терористична заплаха срещу страната ни”.

В изявление съветникът на Обама в борбата с тероризма Джон Бренан заяви, че заложените в пакетите експлозиви са били „предназначени да нанесат вреди”.

Всички летища в САЩ бяха приведени в бойна готовност.

Плановете за нападение бяха разкрити от МИ-6 с помощта на  информация, получена от един от служителите на британското външно разузнаване, който е бил отговорен за Йемен. Именно следвайки указанията, които били дадени от Йемен, полицията е открила пакета-бомба в самолета на летище „Ийст Мидландс”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание