Осаме бин Ладен - дълбоко покрит в планините между Афганистан и Пакистан

ЕС

Командващият силите на НАТО и САЩ в Афганистан генерал Дейвид Петреъс твърди, че лидерът на „Ал Кайда” Осама бин Ладен се е „дълбоко покрил” в отдалечените планини между Афганистан и Пакистан, но залавянето му остава основна задача.

„Не смятам, че някой знае къде е Осама бин Ладен. Фактът, че му отнема четири седмици, за да отправи поздравление или да изкаже съболезнования, показва буквално колко дълбоко се е покрил, вероятно в най-отдалечения планински район”, каза Петреъс.

Генерал си запази правото да каже на президента Барак Обама, че е прекалено рано изтеглянето на американските войски от Афганистан да започне през юли 2011. Запитан дали може да даде оценка, че юли следващата година не е правилния момент за започване на планираното ограничено изтегляне, Петреъс каза: „Несъмнено, да”.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
Феновете на Тейлър Суифт купиха фасове и боклуци от сватбата ѝ за по 25 долара бройката
„Безполезен“ орган, който лекарите често отстраняват, всъщност може да помага в борбата с рака
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“