Отново доловиха сигнали от черната кутия на изчезналия самолет

Отново доловиха сигнали от черната кутия на изчезналия самолет

Австралийският кораб „Оушън Шийлд” за пореден път долови сигнали, които съответстват на тези от черната кутия на изчезналия на 8 март Боинг 777-200 на Malaysia Airlines.

Сигналите са били прихванати с помощта на локатор на американския Военноморски флот два пъти вчера следобед, съобщава Би Би Си. Първият път връзката с тях е била поддържана 5 минути и 32 секунди, а вторият - 7 минути. Това е същият кораб, който през уикенда долови два пъти в южната част на Индийския океан „стабилни, ясни и отчетливи" импулсни сигнали, които съответстват на системите за запис на случващото се на борда на самолета. Излъчването бе прихванато на около 4500 метра дълбочина в морето. Предишния ден британският хидрографски кораб Echo и китайският Haysyun-01 регистрираха такива сигнали.

Полетът на малайзийския Боинг с 239 души на борда изчезна от радарите преди месец, след като самолетът излетя от столицата на Малайзия Куала Лумпур за Пекин. Въз основа на сателитни снимки малайзийските власти обявиха, че самолетът е паднал на около 2500 км от австралийския град Пърт в Индийския океан и няма оцелели. Все още обаче не са намерени доказателства за това твърдение. Причината летателната машина да се отклони толкова много от маршрута си не е известна.

„Вярвам, че търсим в правилната област”, коментира отговарящият за координацията на международните екипи по издирването маршал Ангъс Хюстън. 

Това може да се окаже най-скъпата подобна операция в историята на човечеството. Според Кралския институт за въоръжените сили на Великобритания стойността на акцията, в която участват 8 страни, вече е достигнала 33 милиона долара. Средствата били похарчени за гориво, снабдяване на корабите и тяхната предислокация.

Към момента издирвателните работи в Индийския океан обхващат площ от почти 80 000 кв. км, която се намира на 1700 километра западно от Пърт.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?