Перу възобновява проучванията на НЛО

Перу възобновява проучванията на НЛО

Военновъздушните сили на Перу възобновиха дейността на Департамента за изследване на аномални небесни явления (DIFAA), който ще се занимава с изучаването на НЛО. Това съобщава АФП, позовавайки се на полковник Хулио Вучетич.

Във ведомството ще работят служители на ВВС на страната, социолози, археолози и астрономи. Те ще проверяват всички сигнали за неидентифицирани летящи обекти и ще анализират къде, кога и колко често се забелязват аномални явления в небето.

От ВВС на страната заявиха, че възраждането на агенцията е необходимо заради увеличаващия се брой съобщения в пресата за странни явления. Наскоро жителите на град Марабамба в Андите наблюдаваха светещи обекти в небето в продължение на няколко дни.

DIFAA действаше в Перу от 2001 до 2006 г., но бе закрит по административни съображения. Подобни бюря, изучаващи НЛО, съществуват и в Бразилия, Аржентина и Чили. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 14 декември. Имен ден празнуват Снежана, Снежа, Снежанка
Лидерът на опозицията в Турция: Събрани са над 25 млн. подписа в подкрепа на кандидатурата на Екрем Имамоглу за президент
Първите климатични мигранти пристигат в Австралия от потъващия Тувалу в Южния Пасифик
Германците искат руските активи в Европа да бъдат използвани за Украйна
Касите на БНБ с извънредно работно време заради еврото
70 години от приемането на България за член на ООН
Времето: Предимно слънчево с температури до 12 градуса
Какво можем да научим за лидерството от шефовете на JP Morgan, Netflix и Nasdaq?