Първи медали на Олимпиадата в Сочи, българите със 7 старта днес

Норвежката скиорка  Марит Бьорген вече е четирикратен олимпийски шампион от Зимни игри след като спечели един от първите златни медали на започналите в Сочи стартове в дисциплината скиатлон – 15-километрова дистанция, първата половина от която състезателките преодоляват в класически стили, а втората – в свободен. На второ и трето място в надпреварата се класираха шведката Шарлота Кала и норвежката Хайди Уенг. Българската участничка в дисциплината Антония Григорова финишира на 56 позиция

За Бьорген това е четвърта титла след като преди четири години на Олимпиадата във Ванкувър тя завюва три златни медела съответно в индивидуален спринт, биатлон и щафета.

Първият олимпийски медал от Игрите в Сочи обаче спечели  американецът Сейдж Коценбърг в атрактивната дисциплина слоупстайл.

Общо седем старта имат българските състезатели в първия олимпийски ден. След участието на ски бегачката Антония Георгиева в скиатлона, в 16.30 часа започва първото състезание по биатлон - 10 км спринт, в коeто ще участват четирима българи - Михаил Клечеров, Красимир Анев, Владимир Илиев и Иван Златев.

От 16.30 часа стартира и спускането с шейни, в което също имаме представяне. Станислав Беньов ще се състезава в индивидуалния старт, който се провежда в четири манша като първият и вторият са днес, а третият и четвъртият утре.

В 18.30 часа започват квалификациите в ски скоковете на малка шанца, където ще участва Владимир Зографски. 20-годишният българин ще скача четвърти, а общо 61 състезатели са записани в стартовия лист.