САЩ предупреждава за терористична атака на Ал Кайда

САЩ предупреждава за терористична атака на Ал Кайда

Американското министерство на външните работи издаде специално предупреждение за повишено внимание при пътувания в цял свят, пише Би Би Си. Възможността за атака е особено силна в Близкия Изток и Северна Африка.

Мярката е превантивна и породена от информация за заплаха от терористично нападение на Ал Кайда от неопределен тип. Затворени ще останат и 21 американски посолства по света.

САЩ предупреждават хората, пътуващи в чужбина, да са бдителни до 31 август 2013 г., особено в „публичните транспортни системи и други туристически инфраструктури“.

Междувременно стана ясно, че британското и немското посолство в Йемен ще затворят в неделя и понеделник като „превантивна мярка“, тъй като според слуховете терористичната атака се организира именно там.

Президентът на САЩ – Барак Обама, нареди на администрацията си и на пряко ангажираните с националната сигурност да предприемат всички необходими мерки за защита на американските граждани.

Европейският съюз заяви, че ще вземе всички необходими предохранителни мерки след стъпката, предприета от САЩ.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 юли. Джулай Морнинг, Свети Врач
ChatGPT е свил с една трета свободните работни места за млади специалисти във Великобритания
Американският сайт Amazon загуби правото да продава новата конзола на Nintendo
„Дългово робство“: Мъск отново разкритикува разходния законопроект на Тръмп
Зеленски поиска от Германия повече системи за противовъздушна отбрана
Времето: Посрещаме юли с високи температури, но на места и с валежи
Modernity Yellow Party - за жълтото като символ на свободата
Алигаторски Алкатраз: Тръмп открива център за задържане на мигранти насред блата, пълни с едри влечуги