Трусът усетен от Южна България и Гърция

ЕС

Преди малко Националният геофизичен институт на БАН излезе с официално съобщение, че трусът, усетен у нас в 16.16 ч. е с магнитуд 5.8 по Рихтер в Егейско море. 

Земетресението е усетено в областите Кърджали, Бургас, Пловдив и по-леко в област София, уточняват от пресцентъра на МВР. то е регистрирано в 16.16 часа. Епицентърът му е на окoло 370 км в югоизточна посока от София. По информация на Европейско-Средиземноморския сеизмологичен център огнището е на дълбочина 11 км в морето, на 194 км северозападно от Измир. От сайта на центъра става ясно още, че първият силен трус е бил последван до момента от 8 вторични със сила от 3,4 до 3,8 по Рихтер.

Журналистката и тв кореспондент Нихал Йозерган публикува на стената си във Фейсбук информация, че трусът е бил в района на залива Сарос и е усетен силно в Измир, Бурса и Истанбул.Тя уточнява още, че според турските медии силата на земетресението е 6.2 на 17 км дълбочина в открити води на Егейско море, близо до остров Бозджаада.

Според "Ройтерс" земетресението е усетено също в гръцката столица Атина и особено осезателно на територията на някои гръцки егейски острови като Лимос например. По първоначални данни на островите няма пострадали и сериозни материални разрушения.

Очаквайте още подробности!

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Тръмп обяви края на примирието с Иран и определи контактите като „загуба на време“
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове