Турски кораб бедства край Варна

Турски кораб бедства край Варна

На 70 мили източно от Варна има бедстващ турски кораб с 14-членен екипаж на борда, съобщиха от Министерството на отбраната. Вода е нахлула в машинното отделение на кораба, научи Нова телевизия. Екипажът е започнал сам да я изпомпва. На най-близкия търговски кораб е наредено да помогне и да осигури още една помпа, с която водата да бъде изкарана.

Министърът на отбраната Николай Ненчев е разпоредил военнослужещи от Военноморските и Военновъздушните сили да участват в операцията по оглед, търсене, и при необходимост - спасяване на бедстващите.

В операцията вече са се включили два вертолета от Българската армия - "Пантер" от състава на ВМС и "Кугар"от състава на ВВС.

Военнослужещите от Българската армия оказват всякаква помощ на бедстващите и работят за намаляване на щетите. Очаква се в близките часове бедстващият кораб да бъде извлечен на буксир до пристанище Варна.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп изплаши Европа със стратегията си за национална сигурност. Това не е лошо нещо, смята бивш шеф на ЦРУ
Андрей Бабиш отхвърли варианта Чехия да гарантира заем за Украйна
Ердоган след среща с Путин: Мирът не е далеч
Тази година се очертава като най-добрата за акциите на европейските банка. Какво вещае 2026 година?
Експерти откриха причината за огнището на птичи грип в Европа
Британската вълна преживява ренесанс - какви са причините?
Иран вдигна цените на бензина за пръв път от протестите през 2019 г.
Вътрешна продажба акции на SpaceX дава на компанията оценка от 800 млрд. долара преди очакван дебют на борсата