19 точки аванс за Хамилтън преди ваканцията

Световният шампион във Формула 1 Люис Хамилтън спечели Гран при на Германия и 6-а победа в последните седем старта. За Хамилтън това е победа номер 49 в кариерата, 4-а поредна за Гран При на Германия, а освен това тя му носи 19 точки преднина над Нико Розберг (Германия) в генералното класиране, пише сайтът Гонг.

Времето на победителя е 1:30:44.200 чаас, а трети е Ферстапен на +13.413 секунди. Рикардо завърши на 6.9 секунди след победителя, а за Ферстапен подиумът е трети в последните четири състезания.

Рикиардо днес имаше още един юбилеен момент- състезание номер 100 в Гран При. B генералното класиране Хамилтън има 217 точки, Розберг е втори със 198, Рикиардо със 133 т. заема 3-ото място. С днешната победа британецът повежда за първи път в генералното класиране през този сезон, след като през миналата седмица спечели и Гран при на Унгария.

Нямаше интрига в днешното състезание, тъй като Хамилтън взе водачеството от първия завой и не го изпусна до края. Розберг, който беше победител в квалификацията, не успя да стартира по най-добрия начин, изостана, а в края на гонката беше наказан с 5 секунди заради нерегламентиран опит да изпревари Ферстапен (Холандия).

Така той завърши на 4-а позиция, като беше изпреварен от двата болида на Ред Бул на австралиеца Даниел Рикардо и Ферстапен (2-ри и 3-ти).

Формула 1 излиза във ваканция до 28-и август, когато ще е Гран при на Белгия- 13-о състезание от общо 21 през годината.

Четирикратният световен шампион Себастиан Фетел (Германия) днес имаше труден ден и завърши на 5-и, пред другото ферари с Кими Райконен (Финландия).