Ракети и бомбички раниха фенове в бой между агитки на мача Ботев "Пловдив" - "Левски"

Ракети и бомбички раниха фенове в бой между агитки на мача Ботев Пловдив - Левски

Най-малко петима души са пострадали при масово сбиване и обстрел с ракети и бомбички между агитки по време на мача „Ботев"- Пловдив - „ Левски" на стадион „Христо Ботев".

Домакинът победи Левски с 2:0 в мача от 17-ия кръг на „А” група. Първият гол за Ботев (Пд) бе вкаран от Бобан Грънчаров в 32-ата минута. В 64-ата минута Иван Цветков затвърди резултата на 2:0.

Двата отбора играха пред около 15 000 зрители на стадион „Христо Ботев” в Пловдив. Секунди преди първия гол двете агитки предизвикаха ексцесии по трибуните. Привържениците на столичния тим счупиха предпазна ограда в посока към сектора с фенове на Ботев. Намеси се жива верига от полицаи, която раздели участниците в мелето за около 5 минути. След това масовият сблъсък се възобнови като феновете на сините започнаха да мятат ракети и бомбички.

Някои от ранените са пострадали именно от обстрела с експлозивите. На мястото на инцидента пристигнаха една след друга три линейки, които непрекъснато извозват пострадали, заявиха от Спешна помощ Пловдив пред агенция "Фокус".