Бразилия победи България с 3:1 гейма

Българският национален отбор по волейбол загуби първата си среща като домакин срещу световния шампион Бразилия с 3:1 гейма. Мачът се игра за решаващото първо място в група „А” на Световната лига. Срещата се игра в Двореца на културата и спорта във Варна.

След тази загуба българите загубиха шанс за първото място и ще се надяват на утрешния мач. При евентуална победа над Бразилия ще имаме шанс да се класираме на финалите в Аржентина като най-резултатен втори отбор.

Мачът започна равностойно и предпазливо, като двата тима играеха точка за точка. Така се стигна до 18:18, когато бразилците набързо спечелиха 3 точки преднина. Треньорът на българите поиска прекъсване, но „кариокитата” успяха да задържат преднината си и спечелиха първия гейм с 25:22.

Вторият протече по подобен начин. До 18-та точка двата тима се движеха равностойно, след което българските волейболисти изгубиха отново инициативата и позволиха на световните шампиони да спечелят втория гейм с 25:23.

В третия обаче националите ни се мобилизираха и успяха да намалят на 2:1. И отново тази част се движеше равностойно, но към края на гейма българите успяха да направят няколко добри блокади и спечелиха с 25:23.

Четвъртата част беше най-инфаркта, тъй като двата отбора стигнаха до 24:24, но нервите на българите не издържаха и по опитните бразилци лесно взеха двете им необходими точки за 26:24.

След тази загуба всичките надежди на българите са насочени към утрешния мач, който започва в 18 ч.