Български сабльор отива на Олимпиадата за пръв път от 28 години
За пръв път от 28 години насам български сабльор ще участва в олимпийския турнир по фехтовка. 21-годишният Панчо Пасков ще е сред 32-та най-добри мъже в света на състезанията в Рио де Жанейро това лято.
Историята на младежа от София започва преди 11 години, разказва Гонг. Зад успеха на Пасков стоят неговият личен треньор Ивайло Воденов, както и фехтовалната академия, основана от Васил Етрополски през 2009 г.
През 2015 г. Пасков спира принудително тренировки в резултат на сериозна контузия и операция на коляното. Възстановява се и постепенно връща формата си.
21-годишният атлет печели място на Олимпийските игри с тежки двубои на квалифиациите. “Тази квалификация беше много нервна, защото има малко квоти, много държави, последен шанс и всичко се решаваше. Но той беше най-спокоен и най-концентриран в тази битка. Не повече от 15 държави ще бъдат представени на това оръжие на Олимпиадата. При 120-30 държави практикуващи този спорт, мисля, че само по себе си е успех”, заявява треньорът на Пасков.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Първи данни след вота: Прогресивна България печели близо 40%, ГЕРБ и ПП-ДБ втори и трети
Политика |Тръмп изпраща делегация в Пакистан за нов кръг преговори с Иран
Свят |Папа Лъв призова анголците да преодолеят дълбоките си разделения
Свят |Тръмп: Иран е нарушил сериозно примирието, но мирно споразумение все още е възможно
Свят |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Активността към 16:00 ч.: 34,6% по данни на ЦИК, 39% според екзитпол
България |Избирателната активност към 14:00 ч. достигна 34%
Политика |Ето каква е избирателната активност към 12:00 часа
Политика |Избирателната активност към 11:00 ч. достигна 12,12%
Политика |Служебният премиер Андрей Гюров: В парламента се влиза с идеи, а не с пачки в пояса
Политика |Учени съживиха животно, прекарало 24 000 години в замразено състояние
Наука и Здраве |Рекордни цени на говеждото в САЩ заради намаляващите стада
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.