Григор Димитров на четвъртфинал в Торонто

Българската тенис звезда Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис "Роджърс Къп" в Торонто, след като победи с 2:1 сета испанския си колега Томи Робредо.

Резултатът в трите изиграни сета беше 7:5, 5:7, 6:4, съобщава Gong.bg. Решителен за мача бе третият сет, в който Робредо опита да покаже най-доброто от себе си. При 3:2 в своя полза и подаване на испанеца, Григор Димитров получи възможност за пробив. Той имаше два шанса да вземе подаването на съперника, но бившият No5 в света ги неутрализира. Така двамата продължиха без пробиви до 5:4 в полза на Димитров. Тогава първата ракета на България се мобилизира и стигна до мачбол, който обаче Робредо спаси. При втория шанс да затвори мача Гришо бе безпощаден и така взе гейма, сета и мача, за да се класира за четвъртфиналите.

Той ще се изправи срещу Кевин Андерсън от Южна Африка, който елиминира един от фаворитите в турнира Станислас Вавринка (Швейцария).