Григор Димитров отпадна във втория кръг в Ротердам

Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира в Ротердам. Той загуби от Жил Мюлер с 2:6, 6:7 (8).

Мачът започна трудно за Димитров. В първия сет люксемубргският тенисист поведе с 0:4 с пробиви в първия и третия гейм. Сетът завърши за 23 минути, в които българинът не успя да върне нито един пробив.

Вторият сет се разви по-добре за Димитров. При резултат 6:5 Димитров имаше точка за пробив. Мюлер обаче отново я отрази и се стигна до тайбрек.

В последния гейм Димитров стигна до сетбол при 8:7, но не успя да приключи сета с начален удар и загуби точката. Мюлер приключи двубоя с два поредни сервиса.

Мачът завърши след 85 минути игра.

Двамата направиха по 11 аса, но Димитров не успяваше да спре началния удар на Мюлер.

31-годишният тенисист от Люксембург ще играе на четвъртфиналите срещу победителя от мача между швейцареца Станислас Вавринка и Гилермо Гарсия Лопес от Испания.

След 10 дни българинът започва участието си в турнира в Акапулко, където трябв да защитава титлата си от миналата година.