Григор Димитров с нова победа на турнира в Ница

Политика за бисквитки

Малко повече от час бе нужен на най-добрия ни тенисист Григор Димитров, за да победи израелеца Дуди Села и да намери място във втори кръг на турнира в Ница с награден фонд 450 хил. евро, информира БГНЕС.

21-годишният българин стигна до успех срещу Села със 7-5, 6-1 след само 68 минути игра. В първия сет той поведе с 5-3, но в деветия гейм изгуби преднина и след това се стигна до 5-5. Димитров спечели следващите два гейма и съответно сета, а във втория дръпна с 5-0, загуби само един гейм. В световната ранглиста Дуди Села е позиция пред Григор Димитров на 94-о място. След тази победа израелецът Гришо си гарантира 6885 евро от наградния фонд и 32 точки за ранглистата.

В следващия кръг той ще има много сериозен съперник - Жил Симон, който е поставен под №2 и в първи кръг почива. Французинът има две победи от два мача срещу Димитров, но и в двата стигна много трудно до успеха.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тръмп предложи САЩ "да се отбият в Куба“, след Иран, Испания спря полетите до Карибския остров
Колумбия ще евтаназира 80 от „кокаиновите хипопотами“ на наркобарона Пабло Ескобар
В САЩ има 28 млн. милионери. Ето какви са добрите практики, които повечето от тях споделят
САЩ блокират иранските пристанища, цените на петрола падат на фона на надеждите за диалог
ЕС отчита рекорден излишък от 221 милиарда евро при търговията с лекарства и фармацевтични продукти
Полковникът от KFC танцува в името на достъпното пържено пиле
Франция и Великобритания организират конференция за Ормузкия проток