Драма на финала на Шампионска лига

Класическа драма се разигра на стадион  „Сан Сиро”  в Милано на финала на Шампионска лига между „Реал” и „Атлетико” от Мадрид. След 120 минути игра футболистите на„Реал” спечелиха купата на Шампионската лига.

Мачът започна убедително за „Реал”. В 15. минута капитанът Серхио Рамос откри резултата. „Атлетико” натисна, но атаките на отбора не доведоха до изравняване.

Същото се случи и в първите минути на второто полувреме, когато  „Атлетико” можеше да вкара дузпа. Тя бе отсъдена след нарушение срещу  Фернандо Торес.  Антоан Гризман застана зад топката, но мощният му шут щеше да счупи напречната греда.

Така „Реал” продължи да води в резултата. И когато нещата изглеждаха решени, 11  минути  преди края на срещата, Хуанфран от „Атлетико” проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Караско се оказа по-бърз от защитата на „Реал” и вкара за 1:1.

Последваха още 30 красиви минути на продължения, в които и давата отбора имаха своите шансове, но не се стигна до гол.

Кой кого се реши при дузпите. „Реал”, който изпълняваше първи  вкара четири, когато дойде пропускът на „Атлетико” - Франсиско Хуанфран прати топката в дясната странична греда. Петата дузпа за „Реал” би Кристино Роналдо, който бе безкомпромисен и донесе на отбора си купата на Шампионска лига.