Младите ни национали отпаднаха в групите на Евро 2015

Националният ни отбор по футбол до 17 години загуби шансове да се класира поне на 1/4-финал на европейското първенство, на което България е домакин, още след втория си мач, информира 24 часа.

На стадион "Лазур" в Бургас момчетата на треньора Александър Димитров бяха надвити от испанските си връстници с 2:1.

Така младите българи, които в дебюта си паднаха 0:2 от Хърватия, могат да съберат най-много три точки, ако успеят да победят Австрия в последния мач в групата. Това може да им стигне най-много за третото място, защото Хърватия вече се класира напред с 6 точки, след като победи австрийците с 1:0, а Испания има 4.

На стадион "Лазур" гостите откриха резултата чрез централния си нападател Куки още в 11-ата минута.

В 34-ата Тонислав Йорданов вкара първия гол за България на това европейско първенство и изравни 1:1.

Скоро след почивката обаче испанците вкараха нов гол с автор Виялба, който впоследствие се оказа победен за тях и фатален за българите.

Преди мача имаше минута мълчание в памет на починалия бивш български национал Живко Господинов.