Розберг спечели Гран при на Монако, Хамилтън завърши трети

Пилотът на Мерцедес Нико Розберг спечели Гран при на Монако. Втори завърши Себастиан Фетел, а трети остана Люис Хамилтън, въпреки че стартира от първо място на стартовата решетка.

Успехът е трети пореден за Розберг на това трасе.

Още в първата обиколка Нико Хюлкенберг катастрофира. Наложи се пилотът Форс Индия да влезе по спешност в бокса, за да може да продължи надпреварата.

При 64-ата обиколка Марк Верстапен (Торо Росо), опита да изпревари Ромен Грожан (Лотус) от дясно, но той затвори ъгъла. Верстапен излетя напред и катастрофира. За щастие, пилотът се измъкна невредим, но не приключи участието си в състезанието. На пистата излезе кола на сигурността, а в 65-ата обиколка Люис Хамилтън влезе в бокса. Заради грешка на екипа не успя да излезе навреме и загуби първото място, което заемаше през цялото състезание. Така съотборникът му Нико Розберг, който бе втори, оглави колоната.

Хамилтън продължава да е лидер със 126 точки, Розберг е втори със 116, Фетел е трети с 98.