Състезателят по мотокрос Петър Петров шести на Гран При Мексико

Състезателят по мотокрос Петър Петров зае 6-то място в 5-ия кръг на световния шампионат по мотокрос за Голямата награда на Мексико в клас МХ 2, съобщава БНР.

Българинът, който се състезава за заводския отбор на „Кавазаки“, финишира на 6-а позиция в първия и на 8-а във втория манш. Със спечелените 28 точки, състезателят се класира на 5-то място във вртеменното класиране за Световния шампионат в клас МХ2, като вече е със 132 точки.

Въпреки сериозното забавяне на мотора му на митницата от предишното Гран При в Аржентина, Петров финишира трети в първата свободна тренировка в събота. Той получи машината си едва няколко часа преди старта й. Подобни проблеми се стовариха и върху още осем от отборите, чиито състезателни мотори и техника бяха доставени в последния момент, съобщава btv.

Победител с пълен актив от 50 точки, две първи места в двата манша, е Джефри Хелингс с КТМ. Холандецът е лидер в генералното класиране за първенството с 250 точки.