Формула 1: Първа победа на Нико Розберг за сезона

Германецът Нико Розберг с Мерцедес спечели петия старт за сезона - Гран При на Испания във Формула 1.

Той стартира от първото място в решетката, пред Люис Хамилтън и Себастиан Фетел.
Ферарито на Фетел успя да изпревари британския пилот и зае второто място още на старта.

Лидерът Розберг стигна до почти 5 секунди разлика с втория, а в 27-ата обиколка Алонсо с Макларън напусна битката след проблеми с спирачките на болида си.

Хамилтън постигна най-бърза обиколка - 1:29:911 минути, и за малко пое водачеството. В 52-ата обиколка Хамилтън влезе в бокса, и Розберг отново излезе начело. С изобставане от 20 секунди Хамилтън зае второто място. Трети е Фетел с Ферари. Хамилтън постигна нова най-добра обиколка с време 1:28:401 минути.

Розберг завърши първи. За него това е първа победа през сезона. Втори е Хамилтън с изоставане от 17,5 сек, трети е Фетел с изоставане от 45,3 сек, четвъртото място беше задържано от Ботас, а пети се нареди Кими Райконен с Ферари. Шестицата се затвори от Фелипе Маса с Уилямс. Двама пилоти не завършиха състезанието Фернандо Алонсо и Пастор Малдонадо.