Хърватия сгази Република Ирландия с 3:1

Един от най-интересните мачове на Евро 2012 досега с богат „урожай“ в мрежите предложиха тимовете на Хърватия и Ейре днес на Градския стадион в Познан. Хърватите изненадаха с виртуозен и динамичен футбол и откриха резултата още в третата минута с попадение на Марио Манджукич.

Ирландецът Шон Сейнт Леджър успокои сънародниците си с изравнителен гол с глава в 19-тата минута на този втори мач от група С. Но радостта на зелено-белите не трая дълго – в последната минута на първото полувреме хърватинът Никица Йелавич застреля с втори гол вратата на Шей Гивън.

Тимът на Джовани Трапатони започна толкова силно втората половина на двубоя, че наистина успя да опъне нервите на ирландските атлети. Бързият гол с глава на Манджукич в 49-тата минута изведе Хърватия напред с 3:1 и промени прогнозите за най-перспективен отбор от група С. Ейре даде мъжки отпор, но Стипе Плетикоса спаси виртуозно поредицата опасни ирландски атаки към вратата си. Финалната дойде буквално в последните секунди на двубоя.

Последните минути на мача бяха белязани с гладиаторски сблъсъци между играчите, в които Стипе Плетикоса получи лакът в лицето, а Марио Манджукич едва не напусна играта след контузия на стъпалото.