Facebook ще защитава потребителите от „пияни” снимки
Екипът на най-голямата социална мрежа Facebook възнамерява да разработи технология, която потенциално може да предотвратява публикуването на компрометиращи снимки на потребители, запечатали ги в нетрезво състояние, пише Wired.
Технологията засега е в стадий на изследователска разаботка. В основата й ще залегне друга технология – за разпознаване на изображения и въз основа на нея, конкретният потребител ще получава предупреждение, че поместена от него снимка ще получи публичен достъп.
„Представете си, че имате умен електронен помощник, който става посредник в общуването ви с приятелите ви и в процеса на публикуване на съдържание във Facebook”, казва Ян Лейкън, ръководител на лабораторията на социалната мрежа за изследвания в областта на изкуствения интелект.
Идеята на бъдещата технология не се свежда само до предотвратяването на публикации с компрометиращо съдържание. Тя е от класа решения за изкуствен интелект и потенциално ще може да анализира съдържанието на статуси и с друго съдържание освен изображения, смятат експерти.
Те предупреждават, че е много възможно потребителите да възприемат едно такова нововъведение като онлайн цензор.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът одобри придобиването на седем нови трикоординатни радара
България |Ердоган: Израелските атаки срещу Сирия и Ливан заплашват и Турция
Свят |България е сред страните в ЕС с най-ниско равнище на безработица през 2025 г.
ЕС |Нетаняху ще се кандидатира отново за премиер, обяви партията му
Свят |Военните във Великобритания са загубили над 1000 електронни устройства за 2 години
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 г. и е нарушение на регламента
Политика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.