Китай представи първия в света задвижван с водород метровлак

Китай представи първия в света задвижван с водород метровлак

Китайската компания CRRC, най-големият производител на железопътно оборудване в света, представи първия в света метровлак, задвижван с водород. Това стана по време на събитие в Шанхай в Деня на китайските марки, предава Радио Китай.

Метровлакът развива скорост до 160 км/ч и е с обхват от 600 км.

Някои от основните му технологии са заимствани от влака-стрела „Фусин“. Новият метровлак разполага с най-модерната технология за автономно шофиране. Освен това използва система за комуникация между превозни средства, което оптимизира управлението и значително подобрява ефективността и безопасността на операциите.

Той е оборудван и с множество интелигентни сензори за автоматично наблюдение, диагностика и защита на системите за съхранение на водорода и за водородните горивни клетки, както и 5G комуникационни технологии.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: 60% от оръжията на украинската армия вече се произвеждат в Украйна
Иван Иванов спечели титлата от Откритото първенство по тенис на САЩ при юношите
За пръв път в историята хора от общността на ЛГБТ участват официално в поклонение във Ватикана
След оплаквания: OpenAI ще реорганизира екипа, отговарящ за поведението на ChatGPT
Никола Цолов втори във Формула 3, тимът му стана шампион
Зеленски отхвърли идеята на Путин за среща в Москва и го покани в Киев
Тръмп започна акция срещу имигранти в американския щат Масачузетс
България и НАТО провеждат международно учение за управление при извънредни ситуации