Конференция „Роботика и иновации“ събира водещи технологични компании и индустриални експерти в София
На 19 март 2026 г. във Френски институт в България ще се проведе конференция на тема „Роботика и иновации“, организирана съвместно от Френско‑българската търговска и индустриална камара, КанЧам и Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации.
По време на конференцията ще бъдат представени актуални тенденции в развитието на роботиката, автоматизацията и дигиталните решения, както и практическите им приложения в различни индустрии. Участниците ще имат възможност да обменят опит и да обсъдят възможностите за сътрудничество между технологичния сектор, индустрията и научната общност.
Първият дискусионен панел ще бъде посветен на развитието на индустриалната роботика и автоматизацията с модератор Кристиян Михайлов. В него участие ще вземат представители на водещи компании:
• Иво Трайков – KUKA
• Крум Павлов – Logisoft
• Георги Георгиев – Simobotics
• Антоний Петров – Schneider Electric
• Силвен Ассалит – Prototypes & Special Machines
Сред основните въпроси ще бъдат доколко българските компании са готови за автоматизация, какви фактори движат инвестициите в роботизация през 2026 г., ролята на енергийната и електрическата инфраструктура в автоматизираните системи, реалната възвръщаемост на инвестициите (ROI) при внедряването на роботи.
Вторият панел ще се фокусира върху дигиталната трансформация и ролята на софтуерните решения в индустрията с модератор Димитър Димитров (Wiser Technology). Участници в него ще бъдат:
• Младен Георгиев – MY Synergy
• Proxiad SEE
• Христо Христов – Atos
• Влади Великов – Improvinn
• Ивайло Янев – ICT Strypes
• Александрина Иванова – GUUT
Събитието е част от инициативите на ФБТИК, насочени към насърчаване на иновациите и развитието на бизнес средата в България, както и към задълбочаване на икономическите връзки между България и Франция.
Дата: 19 март 2026 г.
Място: Френски институт в България, София
Организатори: Френско‑българска търговска и индустриална камара, КанЧам и Професионалната асоциация по роботика, автоматизация и иновации
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Любопитно |САЩ за първи път от 100 години пуснаха монета с некръгла форма
Свят |Съюзниците от NATO в Анкара обявиха споразумения за отбрана на стойност 50 милиарда долара
Свят |ГДБОП вече може да сваля терористично съдържание от интернет
Политика |El Pais: 12 държави от NATO подготвят нова морска мисия в Северния Атлантик и Арктика
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Любопитно | Advertorial |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
България |Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Свят |Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Икономика |Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Автомобили |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Свят„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
ПодкастиМарта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
ЕСКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
Рени Пейчева от ПроКредит Банк: Лидерът, който не чака промяната, а я създава
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Коментари
Няма въведени кометари.