Мъск: Производството на хуманоидни роботи Optimus ще бъде изключително бавно в началото

Политика за бисквитки

Илон Мъск отхвърли спекулациите, че Tesla Inc. изпреварва графика за производство на своя хуманоиден робот Optimus V3, заявявайки, че първоначалното набиране на скорост за производството в компанията ще бъде изключително бавно, защото Tesla изгражда изцяло нова производствена система, предаде YahooFinance.

„Не, производството на Optimus ще бъде изключително бавно в началото, тъй като всичко е ново. Това не е като да правиш кола“, написа Мъск в социалната мрежа X в отговор на въпрос от потребител на име Доктор Джак, който предположи, че Tesla може да е забавила демонстрацията на Optimus V3, защото компанията е осъзнала, че е по-напреднала в производството от очакваното и е искала да попречи на конкурентите да копират нейните дизайни.

Потребителят прогнозира голямо представяне с много функционални роботи на сцената и новини, че значимото производство вече е започнало, позовавайки се на по-ранни коментари от изпълнителния директор на Tesla Ларс Морави.

Отговорът на Мъск частично опроверга тази теория за изпреварване на графика. Коментарите му са в съответствие с по-ранните му предупреждения, че производството на Optimus ще следва класическа S-образна крива на производството – с бавно ранно производство, последвано от по-бързо мащабиране.

Мъск заяви, че ранната фаза ще се фокусира върху правилното настройване на процеса на сглобяване, а не върху преследването на голям обем. Трудността произтича от сложността на робота. Optimus съдържа приблизително 10 000 уникални части, които трябва да работят заедно, създавайки много възможни пречки в производството.

Коментарът дойде ден след като Мъск публикува снимка на себе си, на която стои с производствения екип на Optimus във фабриката на Tesla във Фримонт.

Tesla е преустроила производственото пространство във Фримонт, включително линиите, използвани преди това за Model S и Model X, за да поддържа първоначалното сглобяване на роботите Optimus от трето поколение.

Очаква се пилотното производство да започне това лято във Фримонт. Втора, много по-голяма фабрика на Optimus е в процес на изграждане в Giga Texas. Не се очаква производство с големи обеми до около лятото на 2027 г., като Tesla се стреми към дългосрочен капацитет от 10 милиона робота годишно.

Tesla и Мъск описаха Optimus като „най-важния продукт на компанията досега“, твърдейки, че дългосрочната му стойност може евентуално да надмине бизнеса с електрически превозни средства.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев