Основателят на компания Foxconn Тери Гоу оттегли кандидатурата си за президент на Тайван
Милиардерът Тери Гоу, основател на компания Foxconn, която е един от основните доставчици на чипове за американския технологичен гигант Apple, оттегли днес кандидатурата си за президент на Тайван, след като преговорите с опозицията за обща кандидатура срещу управляващата партия бяха прекъснати, предаде Ройтерс, цитирана от БТА.
През август Гоу обяви намерението си да участва в изборната надпревара и заяви, че иска да обедини опозицията и да гарантира, че островът няма да се превърне в "следващата Украйна". Той обвини управляващата Демократическа прогресивна партия, че е докарала Тайван до ръба на война заради враждебността към Китай, който смята острова за своя територия.
Гоу, който миналата седмица получи "зелена светлина" от избирателната комисия, след като събра достатъчно валидни подписи, за да участва в изборите като независим кандидат, съобщи в изявление, че "се оттегля тялом, но не и духом". Той не даде информация какъв ще бъде следващият му ход в президентската кампания или кого би подкрепил - Хоу Юи от най-голямата тайванска опозиционна партия "Гоминдан" или бившия кмет на Тайпе - Ко Вънцзъ, от много по-малката Тайванска народна партия.
"Трябва да спечелим, нали така? Да довършим смяната на властта и да променим Тайван", призова Гоу. Ко Вънцзъ изрази благодарността си към Гоу в коментар на страницата бизнесмена във Facebook. "Определено ще спечелим", добави Ко.
Гоу се опита да посредничи в преговорите между "Гоминдан" и Тайванската народна партия, за да може да се явят заедно на изборите срещу Демократическата прогресивна партия, но усилията му се провалиха след остър сблъсък между лидерите на опозиционните партии пред репортери, който бе излъчен на живо по телевизионните канали по време на конференция в хотел в Тайпе.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Все по-малко хора търсят убежище в Германия
Свят |От КНСБ предлагат друго мерило за доходите на българина
България |Ето как обядът на милиардер във верига за бързо хранене вдигна акциите на няколко компании с 30 процента
Лидерство |Над 450 милиона килограма тикви изгниват по сметищата в САЩ всяка година след Хелоуин
Любопитно |Интернет бе създаден тази седмица през 1969 г. - и веднага се срина
Технологии |Тръмп заплаши Нигерия с военна намеса заради убийства на християни
Свят |Кристин Лагард припомня: Два месеца остават до присъединяването на България към еврозоната
България |Спадащите цени на панелите водят до глобален бум в соларната енергия - с изключение на САЩ
Енергетика |Турски криптоизмамник, осъден на над 11 000 години затвор, е открит мъртъв в килията си тази сутрин
Свят |Зеленски с пакет от мерки за подпомагане на украинците през зимата
Свят |Методът 1-2-48 за борба с бърнаута
Техники за успех |Радев: България и Египет са отворили нова глава в отношенията си
България |Военният министър на САЩ пристига във Виетнам за преговори за военни доставки
Свят |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.