В Лос Анджелис ще изградят най-мощната батерия в света

Властите в Лос Анджелис, Калифорния планират през 2021 г. да въведат в експлоатация най-мощната акумулаторна батерия в света, информира Scientific American.
Батерията ще представлява масив от 18 хил. литиево-йонни батерии, способни да доставят 100 мегавата електричество в рамките на четири часа. Изграждането му е планирано в Лонг Бийч, южно от Лос Анджелис.
Основният източник на енергия за батериите ще бъде вятърна електростанция, работеща през нощта. Създателите на гигантската батерия ще бъдат американските компании Southern California Edison и AES.
Батерията ще бъде в състояние да намали пиковото натоварване на електрическите и газовите инсталации в Лос Анджелис през втората половина на деня. В този период от време, както отбелязват инженерите, хората се завръщат у дома от работа и и започват интензивно да използват климатици, кухненски уреди и телевизори.
Учените отбелязват, че такова увеличение на потреблението на електроенергия обуславя и повишаването на средните температури и драстичното засушаване. През 2050 г., Калифорния планира да намали емисиите на парникови газове, произлизащи от потребението, с цели 80%.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Samsung и SK Hynix ще се включат в проекта Stargate на OpenAI
Технологии |Инвестиционната компания Bain Capital е подала оферта за купуване на веригата Costa Coffee
Компании |Само две търговски вериги са публикували цените си на сайта "Колко струва"
България |Милиони евро и хиляди контейнери са конфискувани при разследване за незаконен внос от Китай в Гърция и други европейски страни
Бизнес |Безопасност: Отборът на Барселона отлага завръщането си на легендарния стадион „Камп Ноу“
Спорт |Бойко Борисов предлага да се закрие ДАИ
Политика |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Планината на седемте цвята: Перуанската звезда на Instagram
Любопитно |Едно от пет работни места в туризма ще останат незаети в Европа през следващото десетилетие
Свят |България започва нов сондаж за природен газ в Черно море
Политика |Зеленски: Положението в Запорожката АЕЦ е критично
Свят |От 8 октомври ще санкционират търговците, които вдигат цените необосновано
България |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.