Бюджетният дефицит на САЩ е намалял с 24% през октомври

Икономика

Бюджетният дефицит на САЩ през октомври възлиза на 66,564 млрд. долара, което е с 24,3% по-малко от показателя за същия месец на миналата година (87,874 млрд. долара), съобщи Министерството на финансите на страната.

Бюджетните приходи са се увеличили с 26,7% до 403,434 млрд. долара спрямо 318,5 млрд. долара година по-рано.

Разходите се увеличиха с 15,7% до 469,997 млрд. долара спрямо 406,374 млрд. долара. Лихвените плащания по държавния дълг нараснаха почти двойно до 88,9 млрд. долара спрямо 47,6 млрд. долара през октомври миналата година.

Октомври е първият месец от финансовата година на САЩ.

Бюджетният дефицит на правителството на САЩ за 2023 финансова година, която приключи на 30 септември, възлиза на 1,7 трлн. долара, което е с 23% повече. Рекордният дефицит от 3,1 трлн. долара беше регистриран в страната в края на фискалната 2020 г. За последен път бюджетен излишък е регистриран през 2001 г.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Горите се променят бързо и учените са дълбоко загрижени
Тактиката, която ще ви направи по-харесвани
Кристин Лагард: Дигиталното евро ще намали разходите на търговците и ще защити личните данни
Времето: От мъгли и облаци в Северозападна България до слънце на морето
На днешната дата, 11 февруари. Рождениците днес
Нощното светлинно шоу на олимпийския огън в Милано привлича хиляди пред Арката на мира
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
„Файненшъл Таймс“: Зеленски планира президентски избори и референдум за мир с Русия през пролетта