First Citizens оценява печалбата от покупката на Silicon Valley Bank на 9,8 млрд. долара

Икономика

Американската банка First Citizens оценява печалбата от покупката на активи и пасиви на фалиралата Silicon Valley Bank (SVB) на 9,8 млрд. долара. Това показват финансовите отчети на First Citizens за първото тримесечие на 2023 г..

Нетната печалба на First Citizens през през периода януари-март се е увеличила повече от 30 пъти на годишна база и възлиза на 9,5 милиарда долара.

В края на март First Citizens закупи всички заеми и депозити от Silicon Valley Bridge Bank. Сделката включва закупуване на активи за 72 милиарда долара с отстъпка от 16,5 милиарда долара.

Silicon Valley Bank, 16-ата по големина банка в САЩ, обяви, че затваря на 11 март 2023 г. Това беше най-големият банков фалит в САЩ след финансовата криза от 2008 г.

Коментари
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж
Русия обяви за международно издирване шахматния шампион Гари Каспаров
AI може да замести 80% от уменията. Останалите 20% ще ви направят незаменими
Мисия на NASA засече уникален атмосферен феномен на Марс, присъщ за Земята
Четири проекта получиха стартово финансиране от конкурс за социално предприемачество
Избраха ръководството на Сметната палата
9 пречки, които сами си поставяме по пътя към успеха
На днешната дата, 24 май. Ден на българската просвета и култура и на славянската писменост