Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Глобални компании са пласирали облигации в долари за рекордните $83 млрд. от началото на 2025 г.
Обемът на пласментите на доларови корпоративни облигации с инвестиционен и неинвестиционен клас от началото на 2025 г. до 8 януари възлиза на рекордните 83,4 милиарда долара, съобщава в. Financial Times, позовавайки се на данни на LSEG.
Кредитополучателите с висок рейтинг показаха най-голяма активност, включително BNP Paribas, Societe Generale, Toyota и Caterpillar. Очаква се американските банки да се присъединят към тях по-късно през януари след сезона на печалбите им.
Пазарът е силен, така че няма нужда да отлагат, казва Марк Бание, съръководител на инвестиционното финансиране в JPMorgan. „Те се опитват да се настанят възможно най-бързо.“
Кредитополучателите се насърчават от ниските спредове между корпоративните печалби и по-сигурните държавни облигации. Сега те са на десетилетни дъна.
Въпреки това има много рискове за спредовете, каза Морийн О'Конър, ръководител на глобалния синдикат за дългове с висок рейтинг на Wells Fargo. Сред тях са ускоряване на инфлацията, охлаждане на икономиката, както и възможна пауза в цикъла на Федералния резерв за намаляване на лихвените проценти и дори преход към тяхното повишаване.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Енергетика |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |Сексуални посегателства: Асамблеята на Международния наказателен съд отстрани от длъжност прокурор на институцията
Свят |Служители на NASA от центъра за връзка с далечния космос са евакуирани от Мадрид заради пожарите
Свят |Депутатът от ПБ Антон Кутев: Не съм виждал такова озлобление и такава атака срещу управление през първите сто дни
България |На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
На днешната дата |Тръмп пред Асоциацията на кореспондентите: Шоуто трябва да продължи
Свят |Времето: Остава ветровито, вълнението на морето ще бъде около 3 бала
България |Заради пожарите: Властите във Великобритания предупредиха туристите за опасността в популярни дестинации
Свят |Тръм разпореди пана пред Националния музей на американската история да предупреждават за „лоша информация“
Свят |Държавният глава Илияна Йотова ще се кандидатира за президент
България |Все още ли намалявате цените, за да печелите клиенти? Дайте приоритет на доверието!
Маркетинг |Автентичността и прозрачността не са едно и също
Техники за успех |ADVERTORIAL
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Коментари
Няма въведени кометари.