Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|НАП ще уведомява за задължения с електронни писма
Националната агенция за приходите стартира кампания за уведомяване на клиенти със задължения към НАП – физически и юридически лица, включени в Списък на длъжниците с неуредени публични задължения, като ги приканва да се свържат с публичните изпълнители на Агенцията.
В хода на кампанията до селектирани групи лица поетапно ще бъдат изпращани персонализирани електронни съобщения. Съобщенията не съдържат активни линкове/връзки и не приканват адресатите да ги следват, или да предоставят информация.
От НАП напомнят, че никога не изпращат съобщения, в които е необходимо клиентите да разкриват банкова информация или лични данни.
Преди да извърши плащане, е препоръчително всеки длъжник да провери актуалния размер на задължението с начислените лихви с персоналния си идентификационен код (ПИК) или с квалифициран електронен подпис (КЕП) в Портала за електронни услуги на НАП. Подробна информация за причините за включване и условията за изключване от списъка с длъжниците, може да бъде намерена в сайта на Приходната агенция.
"С този подход приходната агенция насърчава доброволното плащане и информира лицата за негативните последици, които могат да възникнат при принудително изпълнение срещу тяхно имущество и активи", коментира по повод кампанията зам.-изпълнителният директор на НАП Боряна Жилова.
След прилагането на този способ през минали периоди, от приходната агенция отчитат общо подобрение на събираемостта. Успоредно с това, териториалните директори на НАП провеждат индивидуални срещи с най-големите длъжници, като в израз на партньорския подход на Агенцията се обсъждат възможностите за плащане в кратки срокове, включително чрез издаване на разрешения за неотложни плащания, така че да не пострада техният бизнес и в същото време в хазната да бъдат внесени задълженията им.
Подробна информация за начините за плащане на задължения, събирани от НАП, е публикувана в сайта на Агенцията в рубриката „Плащане и възстановяване“.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Хитлер победи Зелински на първия тур на местните избори във Франция
Любопитно |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |Летище Варна с нов терминал
България | Advertorial |Нов рекламен филм от Тайланд успя да разплаче света
|Д-р Гассан Мохамед: Добрият доктор никога не спира да търси нови знания
Общество | Advertorial |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.