Освободиха шефа на Best Buy заради лошо управление

Икономика

Шефът на най-голямата верига за потребителска електроника в САЩ – Best Buy, официално е напуснал компанията. Бордът на директорите й е обявил, че се разделя с Браян Дън, който беше неин главен изпълнителен директор, заради ръководните решения, вземани лично от него, съобщава StarTribune.

Дън си тръгва от ръководния пост дни след като търговският гигант отчете по-лоши от очакваните бизнес резултати. В последното тримесечие компанията регистрира огромни загуби - от 1,7 млрд. долара. Твърди се, че лошата преценка на Дън е попречила тя да постигне прогрес. Анализатори коментират, че тези обвинения са сериозен удар върху стабилността на фирмата и имиджа й.

Браян Дън се разделя с Best Buy след като в продължение на 28 години работи в нея. Веднага след като беше освободен, цената на акциите на компанията на финансовите пазари скочи с 3%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски приветства споразумението между САЩ и Иран и заяви, че Украйна е готова за примирие с Русия
Домът на рок легендата Ози Озбърн се продава за 17 милиона долара в Лос Анджелис
САЩ и Иран се споразумяха за двуседмично прекратяване на огъня и план за отваряне на Ормузкия проток
The Guardian: Италия измества Дубай като убежище на британските богаташи
Времето: Жълт код за силен вятър е обявен в цялата страна
Прокурорската колегия на ВСС отказа да освободи Сарафов като и.ф. главен прокурор
Напрегнато очакване: Визитатата на папата в Испания ще струва над 15 млн. евро
Шефът на МАЕ: настоящата петролна и газова криза е по-тежка от тези през 1973, 1979 и 2002 г. взети заедно