Очаква се бум на лихварските измами

Очаква се бум на лихварските измами

Бум на лихварските измами се очаква през тази есен, предупреждават от Асоциацията на фирмите, предлагащи законни бързи кредити. Причината е, че след септември на пазара трябва да останат само онези, които имат капитал над 1 милион лева.

Междувременно се оказва, че промените, които трябваше да намалят лихвите по бързите кредити, са останали само на хартия, предаде Нова телевизия. 

Една истинска история илюстрира проблема. Владислава Попова взема бърз заем за пореден път. Сега й трябват пари, за да прати детето си на училище. Не може да разчита на по-евтините банкови заеми, за които се искат поръчители.

Оказва, че тези заеми, които трябваше да поевтинеят, остават също толкова скъпи, но пък вече изискват по-големи обезпечения.

Очаква се от края на септември много от почти 200-те фирми за бързи заеми да изчезнат. Причината е, че ще трябва да докажат, че имат собствен капитал над 1 милион лева. Затова от Асоциацията съветват хората да бъдат внимателни не само къде влагат парите си, но и откъде ги заемат.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Пеевски иска да се закрие Агенцията за публичните предприятия и контрол
Гърция евакуира туристи с катери на морската охрана заради бушуващите пожари
Доц. Кунчев: Има леко увеличаване на заболеваемостта от COVID-19, но ситуацията не е притеснителна
Тръмп и Путин ще се срещнат във военновъздушната база Елмендорф-Ричардсън в Анкоридж
"Алфа Рисърч": Все повече българи подкрепят влизането ни в еврозоната
Лондонската полиция конфискува стотици луксозни коли за опасно шофиране
Зеленски изключи възможността за отстъпване на Донбас
Китай създава чрез сливане най-голямата корабостроителна компания в света