Падащи цени при висок оборот на борсата днес

Падащи цени при висок оборот на борсата днес

С висок оборот, но с падащи цени приключи днешната търговия на Българската фондова борса.

Общият оборот възлезе на 1,82 млн. лв. и бе формиран основно от пазара на облигации, където имаше сделки за 1,38 млн. лв.

Търговията с акции днес беше за 415 хил. лв., с АДСИЦ – за 17 хил. лв., а с компенсаторни инструменти – за 3 хил. лв.

Водещите индекси се повлияха негативно от развоя на сесията и приключиха на загуба от над половин процент.

SOFIX загуби 2,68 пункта, или 0,86%, до 310,42 пункта.

BG40 падна с 0,60 пункта, или 0,56%, до 105,90 пункта.

BGREIT намаля с 0,15 пункта, или 0,31%, до 47,85 пункта.

BGTR30 отстъпи с 3,24 пункта, или 1,28%, до 249,42 пункта.

CGIX се понижи с 0,73 пункта, или 0,83%, до 87,26 пункта.

Българските индекси са в разрез с европейските (ръст от 1,88% за швейцарския Swiss Market до 3,72% за френския CAC 40) и с азиатските (покачване от 1,56% за японския Nikkei 225 до 3,01% за индийския BSE 30).

На пазарите на акции и АДСИЦ се включиха 54 дружества. Съотношението печеливши/губещи позиции бе 10/33, а при 11 компании не беше отчетена промяна.

Най-голяма печалба днес постигна „Фонд Имоти” АДСИЦ, чиято цена се покачи с 0,01 лв., или 13,86%, до 0,12 лв.

Най-губещ се оказа „Видахим”, поевтинявайки с 0,59 лв., или 49,17%, до 0,61 лв.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп заплашва с допълнителни 10% мита страните, които се присъединяват към „антиамериканската“ политика на БРИКС
Бизнесът на Шуменското плато иска компенсации заради издирването на черния леопард
Германският президент обеща подкрепа за запазване на свободата на Литва
Врeмето: Горещините продължават
На днешната дата 7 юли. Европейски ден на шоколада
Революцията в управлението: Защо добрите мениджъри нарушават всяко правило?
Броят на нелегалните мигранти, които пристигат на Крит от Либия, се увеличава
Петролът поевтиня, след като ОПЕК+ обяви по-голямо от очакваното увеличение на производството през август