Рязък скок на потреблението

Рязък скок на потреблението

Оборотът в търговията на дребно през февруари се е увеличил с 1% на месечна и с 9,2% на годишна база. Това показват предварителни данни на Националния статистически институт (НСИ).

През февруари 2014 г. оборотът нараства по-съществено спрямо предходния месец в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 1,9%, в търговията на дребно с текстил, облекло, обувки и кожени изделия - с 1,4%, в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - с 1,1%, и в търговията на дребно с хранителни стоки, напитки и тютюневи изделия - с 0,8%.

Намаление е регистрирано при оборота в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 0,7%.

През февруари 2014 г. спрямо същия месец на 2013 г. потреблението нараства в почти всички икономически групи.

По-значителен ръст се наблюдава в търговията на дребно чрез поръчки по пощата, телефона или интернет и в търговията на дребно с компютърна и комуникационна техника - по 18,5%, в търговията на дребно с битова техника, мебели и други стоки за бита - с 15,7%, и в търговията на дребно с фармацевтични и медицински стоки - с 11,9%.

Спад е регистриран в търговията на дребно с автомобилни горива и смазочни материали - с 1,6%.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи