С тихо „промъкване” откъм България, Румъния, Унгария, гражданите на ЕС се увеличават

С тихо „промъкване” откъм България, Румъния, Унгария, гражданите на ЕС се увеличават

Милиони източноевропейци могат да станат граждани на Европейския съюз, като получат гражданство в страни като Унгария, Румъния или България, пише германският в. „Ди Велт”.

Германското издание отбелязва, че три страни от Източна Европа - Унгария, Румъния и България, щедро дават възможност, особено на жителите на бивши части от тяхната територия, да кандидатстват за европейски паспорт. Това изглежда особено привлекателна възможност за молдовци, македонци, сърби, украинци и турци.

Все повече и повече граждани на държави, които не са членки на ЕС, ще намират начин и средства да станат европейски граждани.

Френският вестник „Фигаро” посочва, че теоретично пет милиона души имат право на съответния български, румънски или унгарски паспорт - документ, който в недалечното бъдеще ще им позволи свободно предвижване на територията на Европа и други „международни удобства”.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Как да научите мозъка си да преодолее перфекционизмa?
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
България е единствената страна в ЕС, която събира за рециклиране толкова устройства, колкото продава на пазара
Защо най-големият производител на течен шоколад поведе война срещу турските продавачи на лешници?
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 3 до 9 ноември
Обирът в Лувъра: Дело на дребни престъпници
Тръмп: Не вярвам да влезем във война с Венецуела, но дните на Мадуро като президент са преброени
САЩ искат повече държави да използват долара. Кои са кандидатите?