Полярно сияние за пръв път в небето на България

Общество

Необичайна червена светлина във вечерния мрак на небето беше забелязана в части от страната. Много хора са се притеснили, че е вследствие от голям пожар. Според метеоролозите от Метео Балканс обаче става дума за нещо, което никога досега не е наблюдавано в България - полярно сияние, породено от силната магнитна буря, която се очаква да удари планетата ни.

Явлението е наблюдавано най-вече в района на Варна. Метео балканс са получили снимки от очевидци от Кранево, Варна, Кардам, с. Свещари, гр. Исперих, с. Яребица, община Дулово и Провадия.

Има данни, че сиянието е било наблюдавано и в други държави - Румъния, Унгария, Молдова.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гълъб Донев: Ще приложим дългосрочни мерки за свиване на бюджетния дефицит
Иран е изстрелял седем балистични ракети по Кувейт и Бахрейн
Александър Пулев: Има шокиращи данни за нарушения на икономически и търговски практики
Евгени Симеонов е входирал 6-месечен план за развитието на „Лукойл“
Тръмп иска да съкрати щата на Националното разузнаване на САЩ
Каква ще е икономическата възвръщаемост за Испания от посещението на папа Лъв XIV?
Тайната на заплатите у нас остава поне до края на годината
Неизвестно за известните: Син на архитект създава великия крем „бял като сняг“ и оцелява с реклама сред нацистките безумства