Времето: Слънчево, на места със следобедни валежи

Времето: Слънчево, на места със следобедни валежи

В събота ще бъде предимно слънчево, но след обяд и вечерта над западната половина от страната ще се развива купеста облачност и на места там ще превали краткотраен дъжд с гръмотевици. Ще духа слаб до умерен изток-североизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 30° и 35°, в София - около 29°.

В планините ще бъде предимно слънчево, след обяд над масивите от Западна и Централна България с развитие на купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места ще има краткотрайни валежи, в отделни район с гръмотевици. Ще духа до умерен североизточен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 26°, а на 2000 метра - около 18°.

Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, но в сутрешните часове на места ще има намалена видимост или ниска облачност. Ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще са 25°-28°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Слънцето в София изгрява в 05:54 часа и залязва в 21:07 часа. Продължителността на деня е 15 часа и 13 минути. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?