Времето: Жълт код за обилни валежи в 13 области

Времето: Жълт код за обилни валежи в 13 области

Валежите ще продължат и през днешния ден. В отделни райони от Западна и Централна България ще има и гръмотевични бури, там има условия за локални интензивни явления, значителни количества на валежите и за градушки. Жълт код за обилни валежи е обявен в областите Видин, Монтана, Враца, Плевен, Ловеч, Габрово, Велико Търново, Кюстендил, София област, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора и Смолян. Ще духа до умерен северозападен вятър. Максималните температури ще бъдат между 19° и 24°, в София – около 19°.

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд и гръмотевици, над 2700 m валежите ще са от сняг. Ще духа умерен север-северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 14°, а на 2000 метра – около 7°.

Над Черноморието облачността ще е променлива, над южното крайбрежие по-често значителна и там ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Ще духа до умерен вятър със северна компонента. Максималните температури ще са между 19° и 21°. Температурата на морската вода е 17°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Слънцето в София изгрява в 05:57 часа и залязва в 20:51 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 54 минути. 

Графики: Национален институт по метеорология и хидрология

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненадващ ход: Путин се е обявил за "нулево" обогатяване на уран от Иран
Приходите от мита в САЩ достигнаха нов рекорд за една фискална година
Реакции от Европа след обявените американски мита от 30%
Фицо: Словакия е готова да подкрепи новия кръг от санкции срещу Москва, ако няма да пострада от спирането на руския газ
Времето: Слънчево с температури до 37 градуса
Как да подлъжете нервната си система да се успокои, когато сте стресирани на работа?
Брюксел планира нов данък за големите компании, за да увеличи бюджета на ЕС
Как да превърнем големите бизнес моменти в траен импулс на марката?