Продажбите на смартфони в света се се увеличили 6,5 на сто за три месеца

Икономика

Какво Продажбите на смартфони в световен мащаб са се увеличили с 6,5% до 285,4 млн. броя през второто тримесечие на 2024 г. Това показват  предварителните данни на International Data Corporation (IDC). Този показател нараства вече четири поредни тримесечия.

"Макар че възстановяването е в ход (всички пет водещи компании отбелязват ръст на годишна база), наблюдаваме засилваща се конкуренция между лидерите и поляризация на ценовите диапазони", заяви Набила Попал, ръководител на отдела за проучвания в IDC Worldwide Tracker.

Apple и Samsung продължават да са лидери на пазара и се възползват най-много от продължаващата тенденция потребителите да преминават към по-скъпи модели смартфони. По тази причина много водещи китайски производители увеличават доставките в по-ниския ценови сегмент. "В резултат на това делът на устройствата от среден клас е под въпрос", отбеляза Попал.

В същото време тя посочи "шумотевицата, създадена от смартфоните с изкуствен интелект". Прогнозите са, че през тази година те ще завладеят 19% от пазара с доставки от 234 млн. броя.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта