Медийният магнат Бронфман се отказа от покупката на Paramount Global

Икономика

Представители на американския медиен магнат Едгар Бронфман- младши информираха специална комисия от директори на Paramount за отказа си да купят холдинга National Amusements, който притежава 77% от акциите на медийната група Paramount Global. Преди дни магнатът предложи 6 милиарда долара за придобиване на холдинга. „Въпреки че имаше различия в мненията, ние вярваме, че всички участващи в процеса на продажба, са обединени в убеждението, че най-добрите дни на Paramount тепърва предстоят. Поздравяваме екипа на Skydance“, каза Едгар Бронфман младши в изявление, цитирано от The Hollywood Reporter.

„След като внимателно прегледахме практическите опции за Paramount в продължение на почти осем месеца, нашата специална комисия продължава да вярва, че транзакцията, за която се съгласихме със Skydance, осигурява максимална полза и потенциал“, се казва в изявление на специалната комисия от директори на Paramount.

Сделката за купуване на National Amusements първоначално беше договорена с филмовата компания на Дейвид Елисън Skydance Media. По-късно обаче Едгар Бронфман-младши направи предложение за закупуване и настоя, че неговите условия са по-добри, тъй като не включват сливане на двете компании чрез размяна на акции.

Сред тези, които обмислятакупуването на Paramount, бяха Sony Pictures, Apollo Global Management, Warner Bros. През април започнаха изключителни преговори между Skydance и Paramount. През юли стана известно, че сделката, оценена на 28 милиарда долара, може да бъде завършена през първата половина на 2025 г., след одобрение от съответните регулатори.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
САЩ и Иран си размениха удари, петролът отново поскъпна
Времето: Слънчево и горещо
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Преживяване, което клиентите ще запомнят
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)