Пентагонът стана най-голям акционер в компания за редкоземни метали в САЩ

Пентагонът стана най-голям акционер в компания за редкоземни метали в САЩ

На 10 юли американската компания MP Materials, която добива редкоземни метали, обяви подписването на споразумение с Министерството на отбраната на САЩ. Според него Пентагонът ще закупи привилегировани акции на компанията за 400 милиона долара, като по този начин ще стане неин най-голям акционер.

MP Materials ще използва тези средства за разширяване на дейността си, включително евентуално купуване на нови находища.

MP Materials притежава само едно находище в щата Калифорния. В момента компанията пуска в експлоатация завод в Тексас за производство на магнити от редкоземни материали. След обявяването на сделката, цената на акциите на MP Materials скочи с 50%, увеличавайки пазарната капитализация до 7,4 милиарда долара.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски: Краят на войната трябва да бъде справедлив и съм благодарен на всички, които сега са с Украйна
Урсула фон дер Лайен: ЕС е готов да мобилизира 3 млрд. евро за един „демократичен“ Беларус
Радев: Правителството на Пеевски и Борисов се готви да разпродава държавни имоти
Проучване сочи, че повечето германци са недоволни от правителството
Зеленски отхвърля предложението на Тръмп за размяна на територии с Русия
Великобритания, Австралия и Канада с призив Беларус да прекрати репресиите и нарушенията на правата на човека
Испанският премиер с първо посещение при британския си колега
Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да растат