Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Virgin Galactic пуска комерсиални космически полети до две седмици
Аерокосмическа такопания Virgin Galactic на британския милиардер Ричард Брансън планира да започне комерсиални космически полети в края на юни, се казва в изявление на фирмата.
Първият полет е планиран за 27-30 юни и ще се фокусира върху научни изследвания, свързани с микрогравитацията. Като част от дебютната мисия трима представители на италианските военновъздушни сили и Националния съвет за научни изследвания на страната ще излязат в космоса.
Мисията ще демонстрира "стойността и силата на уникалната суборбитална научна лаборатория на Virgin Galactic", се казва в съобщението. В началото на август частни астронавти ще летят в космоса. Допълнителни полети ще се извършват всеки месец. Първите две мисии, наречени съответно Galactic 01 и Galactic 02, ще бъдат предавани на живо на уебсайта на компанията. Акциите на Virgin Galactic скочиха с 44% при допълнителна търговия в Ню Йорк в четвъртък.
Ключови думи
|
|
Орбан заплашва с нови мерки срещу Украйна заради спора за руския петрол
Свят |Куба очаква първата доставка на руски нефт за годината, докато енергийната криза се задълбочава
Свят |Грешка на служебен изкуствен интелект в Meta е довела до изтичане на потребителски данни
Компании |За първи път в историята: Ожесточава се спорът между Сенегал и Мароко за отнетата футболна Купа на африканските нации
Спорт |БФС очаква приходи от 15,3 млн. евро за 2026 г., над половината от тях - по програми на ФИФА и УЕФА
Спорт |Димитър Хаджидимитров: Още следващата седмица дизелът ще бъде над 1,60 евро
Общество |На днешната дата, 20 март. Честита пролет!
На днешната дата |Правилото 10-80-10 на Стив Джобс е още по-полезно в епохата на AI
Техники за успех |Времето: Посрещаме астрономическата пролет с облаци и валежи
България |Израел започва нова вълна от атаки срещу Иран
Свят |Европейските авиокомпании предупреждават: по-високите цени на горивата ще се платят от пътниците
Бизнес |България е втора в ЕС по ръст на почасовите възнаграждения през четвъртото тримесечие на 2025 г.
ЕС |Депутатите узакониха лобизма с понятието „представителство на интереси“
Политика |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.