Слави Трифонов поиска референдум за президентска република

Слави Трифонов поиска референдум за президентска република

Лидерът на „Има такъв народ“ Слави Трифонов призова за провеждане на референдум, на който българския народ да каже дали България трябва да бъде президентска република, или да остане парламентарна.

„Видях политическата система отвътре и ще ви кажа следното: Там има основно лицемерие, лъжи, корупция, задкулисие, интриги, и болезнена жажда за власт. Това видях. Затова мисля, че не съм политик, и мисля, че трябва да се разбие не само модела ГЕРБ, а модела на цялата сегашна политическа система", коментира Трифонов във видео, публикувано в профила му във Facebook.

„Затова искаме вие да кажете време ли е България да стане президентска република или да остане парламентарна. Искаме да ви попитаме това на национален референдум. Решението трябва да е ваше, защото държавата е ваша“, каза той.

Той каза още, че ИТН ще бъдат гарант това да се случи в следващия парламент.

„Властта не е на всяка цена, но моралът е. „Има такъв народ“ сами срещу всички, заедно с вас“, заяви още Трифонов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Нова Зеландия поде война с дивите котки и ги включи в стратегия за пълна ликвидация
На днешната дата, 25 ноември. Имен ден празнуват Климент, Климентина и Клементина
The Wall Street Journal: Холивудските филми и музиката отново правят пушенето модерно
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 24 до 30 ноември
Лидерството, ориентирано към човека
Златен джобен часовник на прочут богаташ от "Титаник" е продаден за рекордните 2,3 млн. долара
Премиерът изненадващо уволни зам.-министърът на здравеопазването Димитър Петров
Добивът на биткойн в Китай се възстановява въпреки забраната от 2021 г.