Задържаха пиян екипаж на самолет в Норвегия

ЕС

Полицията в Норвегия арестува двамата пилоти и двама членове на екипажа на авиокомпания AirBaltic, след като тест за трезвеност установи, че са се явили на работа след употреба на алкохол, съобщи Deutsche Welle.

"Резултатите от алкохолните проби потвърдиха, че четирима от общо петчленния екипаж са с над допустимите 0,2 промила алкохол в кръвта", уточнява за "Франс прес" служителката в полицията Едит Соренсен.

Полицията назначила проверката след като получила анонимен сигнал по телефона. Капитанът на полета, втория пилот и две  стюардеси били отведени в медицинска лаборатория за анализ на кръвта. За провинението си, те може да бъдат изправени пред съд, а минималното предвидено от закона наказание е 2 години затвор.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ferrari пуска на търг първия си електрически автомобил за 1,1 милиона долара
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 24 юли. Имен ден празнува Христина
Времето: Силен вятър от запад носи дъжд и захлаждане
Как да разберете дали сте оставили добро първо впечатление?
Заради мравки в храната: Собственикът на ресторант с две звезди Michelin е изправен пред затвор
Две престижни международни отличия за успешния преход на България към плащания в евро
Без скъпите бижута: Галерия „Аполон“ в Лувъра отново отвори врати след обира през есента